27th Geographic Information Systems Conference and Exhibition "GIS ODYSSEY 2020"

Online Poster Session, 7-11 September 2020
Members Area

GIS Odyssey 2020 – Otwarcie

English version of Opening


Drogie Koleżanki,
Drodzy Koledzy,

Dr hab. inż. Agnieszka Bieda, prof. AGH

w imieniu Komitetu Organizacyjnego GIS Odyssey 2020 chciałabym powitać Was wszystkich w tej wirtualnej przestrzeni, jaką stworzyliśmy na potrzeby tegorocznej Konferencji. Mamy nadzieję, że pomimo ograniczeń w mobilności, jakie nałożyła na nas bieżąca sytuacja oraz zagrożeń, które niesie ze sobą na całym Świecie koronawirus SARS-CoV-2, odnajdziecie tutaj ducha GIS Odyssey. Że to spotkanie, pomimo że tak różne od dotychczasowych, dostarczy Wam tego co wszystkie poprzednie – inspirujących debat naukowych oraz możliwości poznania kolejnego fragmentu kultury krajów adriatyckich.

Dialog naukowy możliwy jest w sekcji Online Poster Session. Zapraszamy Was do zapoznania się z zamieszczonymi tam pracami, a także komentowania prezentowanych w nich wyników badań oraz zadawania pytań do ich Autorów. Ta sekcja ma dwóch Moderatorów – Pani Dr inż. Anna Kowalczyk z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (Polska) oraz Pani Dr inż. Kinga Szopińska z Uniwersytetu Techniczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy (Polska) będą dbały o jakość prowadzonych dyskusji. Z góry bardzo dziękuję Im za pracę jaką wykonają.

Ponieważ pierwotnie Konferencja miała odbyć się w rejonie Wenecji Euganejskiej (Włochy) dla zachowania jej ducha przygotowaliśmy miniwystawę zdjęć przedstawiających Wenecki Karnawał, autorstwa Pani Dr hab. Małgorzaty Chomicz, prof. UWM. Zamieściliśmy ją w sekcji Field Session. Pani Profesor, bardzo dziękuję za udostępnienie zdjęć.

Zanim zaczniecie ją oglądać zachęcamy do przygotowania sobie czegoś dobrego z kuchni włoskiej według naszego przepisu, który znajdziecie w sekcji Gala Diner.

I tutaj pierwotnie miało skończyć się moje przemówienie. Ale nie może. Chociaż bardzo bym chciała, żeby tej dalszej części nie było.

Tegoroczna Konferencja jest dla nas szczególnie trudna. Jednak z zupełnie innego powodu niż pandemia Covid-19. Pandemia kiedyś się skończy. Ta myśl dawała nam nadzieję na następne spotkania. Mieliśmy już nawet na nie plany. Tylko, że następne spotkania, o ile będą, nie będą już takie same.

11 sierpnia zatrzymało się serce GIS Odyssey – odszedł od nas Prof. Davorin Kereković, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego, który przez 27 lat był siłą napędową polsko-chorwackiej współpracy na polu Systemów Informacji Geograficznej (GIS). Odszedł nagle. Odszedł tak szybko, jak szybko żył. Nie zdążyliśmy się pożegnać, dlatego robimy to teraz.

Davorin, nie wiem czy kiedykolwiek będziemy w stanie kontynuować Twoje Dzieło. Ale obiecujemy, że jeżeli ktoś z nas się tego podejmie, to GIS Odyssey będzie miało Twój Charakter. Będzie nadal pełne naukowej pasji i będzie miało artystyczną duszę.

Jako Przyjaciele Davorina prosimy tych z Was, którzy wierzą w jakąkolwiek Wyższą Siłę kierującą naszym Światem, o modlitwę. Pozostałych o chwilę zadumy.

Z wiarą, że Prof. Davorin Kereković jest z nami, otwieram obrady 27th Geographic Information Systems Conference and Exhibition GIS Odyssey 2020 i zapraszam na Online Poster Session.

 

Dr hab. inż. Agnieszka Bieda, prof. AGH 

Zastępca Przewodniczącego
Komitetu Organizacyjnego GIS Odyssey 2020


Only logged in users have access to this part of the website.
If you are a registered participant of the Conference, you have received registration data from GISOdyssey2020@gmail.com.

If you have not submitted your participation in GIS Odyssey 2020, but you want to have access to this part of the website, write to us.

 
 
© 2020 GIS Odyssey. All Rights Reserved. Designed By Agnieszka Bieda.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk